MVR05D390K
Mfr.Part #
MVR05D390K
Datasheet
MVR05D390K
Description
VARISTOR 39V 100A 5MM DISC THRU
Stock
503
Capacitance @ Frequency :
640 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.9J
Features :
Maximum AC Volts :
25 V
Maximum DC Volts :
31 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
43 V
Varistor Voltage (Min) :
35 V
Varistor Voltage (Typ) :
39 V